Mezi nejlepší živnostníky roku na jižní Moravě patří František Kuda

František Kuda / Foto: archiv

15. 09. 2009
Odborná porota minulý týden vybrala nejlepší firmy a živnostníky Jihomoravského kraje. Soutěže Zlaté stránky Živnostník roku a Vodafone Firma roku již čtvrtým rokem vyhlašují Hospodářské noviny. Na druhém místě mezi podnikateli skončil řezník František Kuda ze Slavkova u Brna.

„V oboru se vyučil už můj dědeček, a to v roce 1905 ve Vídni," popisuje rodinnou tradici František Kuda, který zaměstnává už 26 lidí. I když říká, že již pomalu stárne, tradice prý rozhodně neskončí. V řadě jsou syn i vnuk. „Je na něm zajímavé, že se stále vyhýbá práci pro řetězce a vše si dělá sám," říká porotce Roman Mikluš ze společnosti Mediatel. Dodává, že zná lidi, kteří váží i dalekou cestu, jen aby si koupili uzeniny od pana Kudy.

Vítězkou mezi podnikateli se stala Magda Živná ze Žebětína, jejíž příběh porotu doslova okouzlil. Ta v malé privatizaci v roce 1992 koupila samoobsluhu v brněnském Žebětíně. Postupně ale prostor přestavovala, až měla pivnici i restauraci a posledních pět let i hotel.

Nejlepší firmou roku se v kraji stala společnost Top Moravia Q. Hlavím sortimentem firmy je titanové nádobí. To prodávají už celkem v osmnácti zemích na třech kontinentech.

Kromě nejlepšího živnostníka a firmy byla vyhlášena i cena Byznys rebel roku. Tu v Jihomoravském kraji získala společnost Hezká kuchyň. Zákazníci si u ní můžou svou kuchyň sestavit v reálu a vše si vyzkoušet. Konkurenti dosud nabízí jen prezentaci v počítačovém programu.


Vítězové v Jihomoravském kraji

ŽIVNOSTNÍK ROKU

1. Magda Živná, majitelka hotelu a pohostinství

2. František Kuda, řezník a uzenář

3. Josef Černý, potisk reklamních předmětů


FIRMA ROKU

1. Top Moravia Q, výrobce titanového nádobí

2. Skřivánek, jazyková agentura

3. Kaláb, stavební firma


byznys REBEL ROKU

Hezká kuchyně, netradiční prodejce kuchyní

Zdroj: ihned.czPan František Kuda není jen vynikající řezník, jehož klobásy sklízí úspěchy na kulinářských soutěžích. Největším koníčkem pana Kudy je chov užitkových holubů. Plemeno, kterému věnuje pan František Kuda již přes čtyřicet let svoji pozornost a péči, má název moravský pštros modrý. Díky svojí cílevědomosti, vytrvalosti a také díky podpoře své manželky dosahuje pan František Kuda nevídaných úspěchů na soutěžních výstavách v Česku i v Evropě. Hodiny práce a neutuchající píle přinesly své ovoce: nesčetné množství pohárů, diplomů a medailí za překrásné zdravé holuby oceňované znalci z celého světa.

Blahopřejeme panu Kudovi k dosaženému úspěchu a nám, zákazníkům, přejeme ve Slavkově více takových poctivých, pracovitých a schopných živnostníků.

red.


 

Zpět diskuse diskuse | počet příspěvků: 4

 
František Kuda / Foto: archiv
František Kuda / Foto: archiv
Poháry, které pan Kuda získal za chov holubů / Foto: archiv
Poháry, které pan Kuda získal za chov holubů / Foto: archiv
Diplom / Foto: archiv
Diplom / Foto: archiv
Pan František Kuda se svými holuby / Foto: archiv
Pan František Kuda se svými holuby / Foto: archiv
webdesign: Jaytech