První sněhový poprašek – spousta nehod

Nehoda 16. 12. 2009 na ul. ČSČK

16. 12. 2009
Ve středu začal poletovat první sníh a hned byla kalamita. Tradičně stály dopoledne v holubickém kopci fronty v obou směrech a silnice k dálnici byla lemována nepojízdnými a havarovanými auty. Na příjezdu do Slavkova skončila bilá fabia na svodidle. Kolem 15. hodiny ji vysvobodil jeřáb. Podobná situace byla ve směru na Nížkovice, Rousínov i na Bučovice, odkud byly hlášeny další nehody. Řidiči z nového sněhu radost nemají – radují se jenom děti, kterým začínají zimní radovánky.

Zprávy hasičů:

Do 15 hodin hasiči v kraji zasahovali také u dalších deseti dopravních nehod. Na Brněnsku dopoledne vyjížděli na silnici u Těšan, kde z příkopu vytáhli dodávku převrácenou na boku. Nehoda se obešla bez zranění. Havarované osobní auto z příkopu u silnice hasiči vyprostili také u Velatic. Při nehodě nebyl nikdo zraněn a neunikly žádné ropné látky.

Na Vyškovsku hasiči vyjížděli na silnici u Holubic k nehodě dodávkového vozidla, které vyjelo z vozovky a skončilo převrácené v poli. Nehoda skončila bez zranění. Dále zasahovali u nehody dvou vozidel u Křižanovic. Jeden zraněný účastník nehody byl před příjezdem hasičů v péči zdravotníků, hasiči vozovku uklidili od vyteklých provozních kapalin. Do Bučovic vyjeli k vyproštění vozidla, které uvízlo ve vlakovém kolejišti. Auto ale bylo z kolejí vytaženo před jejich příjezdem.    


Vyškovský deník:

Na Vyškovsku hustě sněží, silničáři ošetřují vozovky, některé silnice stále nejsou upravené. Silničáři mají nyní v terénu deset sypacích vozů.

„Silnice první třídy jsou posypané solí a mokré, sjízdné. Právě jsme ošetřili silnici I/47 a starou silnici z Vyškova do Brna,“ informoval Pavel Dvořák z cestmistrovství vyškovských silničářů. Sněhu zatím není mnoho, vrstva je vysoká necelý centimetr. Přesto sníh působí problémy. „Kvůli mrazivému počasí totiž netaje a zůstává na vozovce. Automobily ho ujezdí,“ objasnil Dvořák.

Sníh už zřejmě zavinil i první havárii. Hasiči ze Slavkova a Pozořic vyjeli k dodávce, která se převrátila v poli u Holubic. Nehoda se obešla bez zranění.

Michal Sklenář, Vyškovský deník


 

Zpět diskuse diskuse | počet příspěvků: 43

 
Nehoda 16. 12. 2009 na ul. ČSČK ve Slavkově u Brna
Nehoda 16. 12. 2009 na ul. ČSČK ve Slavkově u Brna
webdesign: Jaytech