Daňová přiznání podávejte elektronicky, nebo je alespoň elektronicky zpracujte

Formuláře

18. 01. 2010
I letos mohou daňoví poplatníci využít elektronické podání daňových přiznání. Tento způsob každoročně využívá čím dál více poplatníků, kteří tím šetří svůj čas a přispívají k rychlejšímu zpracování daňových přiznání na finančních úřadech. Elektronické podání daňových přiznání na internetových stránkách české daňové správy umožní elektronicky vyplnit jakýkoliv formulář daňového přiznání včetně kontroly správnosti propočtu. Navíc je možné vyplněné daňové přiznání zaslat elektronicky na finanční úřad a to buď prostřednictvím daňového portálu nebo datové schránky.

Samozřejmě zůstává i možnost daňové přiznání pouze elektronicky vyplnit, poté vytisknout a zaslat na finanční úřad poštou nebo doručit osobně. Pro tyto daňové poplatníky, kteří nechtějí zaslat daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob elektronicky, připravuje česká daňová správa interaktivní formulář, který bude možné na počítači vyplnit a vytisknout. Ve srovnání s běžným tiskopisem daňového přiznání bude tento formulář navíc opatřen čárovým kódem. Interaktivní formulář daňového přiznání k dani z příjmů fyzických osob má být k dispozici na hlavní stránce internetových stránek české daňové správy od 18. ledna 2010. Postupně budou formou interaktivního formuláře zpřístupněna i daňová přiznání k dani z přidané hodnoty, silniční dani a k dani z nemovitostí.

V souvislosti s tím, že daňoví poplatníci čím dál tím více používají elektronické podávání daňových přiznání a s přihlédnutím k nové možnosti podat daňové přiznání prostřednictvím datové schránky, mohla česká daňová správa přistoupit ke snížení množství tištěných formulářů daňových přiznání a to i s ohledem na finanční úsporu ve státním rozpočtu. Daňoví poplatníci se tak musí připravit na to, že tiskopisy daňových přiznání nebudou tak, jako dříve na finančních úřadech volně přístupné a odnositelné v libovolném množství, ale budou vydávány na vyžádání v omezeném množství.

Kompletní databáze daňových tiskopisů je přístupná na internetových stránkách české daňové správy.

MF ČR/ FÚ Slavkov u Brna


 

Zpět diskuse diskuse | počet příspěvků: 4

 
Formuláře
Formuláře
webdesign: Jaytech