Mateřské a tvořivé centrum WRTulka o.s.

Adventní dílnička v Bučovicích / Foto: Z. Šoukalová

10. 02. 2010
Dovolte mi, abych reagovala na předchozí článek o mateřských centrech, představila Vám naši „Wrtulku“ a uvedla na pravou míru některé informace.

Mateřské a tvořivé centrum WRTulka o.s. jsme založily 4 maminky a hledaly jsme „zázemí“ nejen pro naše děti, ale i pro širokou veřejnost. Hledaly jsme místo, kde bychom se mohli setkávat, tvořit, učit se a bavit se. Otázkou vytvoření mateřského/tvořivého centra jsme se zabývaly více než rok. Každá z nás působila před „mateřskou“ v organizacích zabývající se výchovou dětí – ať už ve skautu či turistickém oddíle, působily jsme jako vedoucí na dětských letních táborech. Jsou mezi námi i paní učitelky, jsme absolventky akreditovaných tvořivých kurzů a k dětem máme rozhodně blízko.

Našim záměrům nejlépe vyhovovala forma občanského sdružení, vytvořily jsme stanovy a zažádaly o povolení Ministerstvo vnitra. V té době jsme se seznámily s maminkami z nynějšího slavkovského Mateřského a rodinného centra PRAMÍNEK, o.s. a společně zahajovaly kroky ke vzniku těchto sdružení. A proč nakonec vznikla mateřská centra dvě?

Hlavní důvod byl, že v naší „Wrtulce“ nejsme pouze maminky ze Slavkova, ale jsou mezi námi i maminky z Bučovic a Hodějic, kde mateřské centrum chybí. Naše Mateřské a tvořivé centrum WRTulka o.s. sídlí tedy v Bučovicích, a naše působení je jak v Bučovicích, tak i ve Slavkově a nevylučujeme působení i v okolí. Město Bučovice nám vyšlo vstříc a nabídlo prostory na poliklinice v Bučovicích, kde nyní probíhají úpravy prostorů a budeme zde zahajovat pravidelnou činnost ve formě Baby klubů, Zpívánek a Výtvarného roku pro rodiče s dětmi. Pro změnu ve Slavkově máme k dispozici prostory ve skautské klubovně, kde pořádáme výtvarné tvořivé kurzy. K naší činnosti patří i pořádání akcí pro děti i širokou veřejnost – příkladem je prosincové uspořádání Ježíškovy dílničky na zámku v Bučovicích. A připravujeme i další akce, jako jarní burzu dětského oblečení a dětský den.

Už brzy budou spuštěny webové stránky www.wrtulka.cz, kde vás budeme podrobněji informovat o celé naší činnosti. Na závěr na vás máme malou prosbu. Protože jako občanské sdružení jsme nezisková organizace, tedy nemáme stálý příjem financí, jsme závislí na grantech a sponzorských darech, či na dotacích z obecních rozpočtů, není jednoduché začínat. Zatím jsme bohužel na žádný z grantů či dotací nedosáhli, zejména kvůli tomu, že jsme „noví“. Přiznáme, že zatím většina toho, co zařizujeme a konáme, je z našich vlastních kapes a našimi vlastními fyzickými silami. Proto pokud se vám naše činnost líbí a chtěli byste nás podpořit, budeme moc rády – uvítáme jakékoliv finanční, materiální dary či fyzickou pomoc. Pro bližší informace můžete volat na tel. 603 560 100 či na e-mail: zdenkasoukalova@seznam.cz.

Děkujeme a těšíme se, že se s vámi budeme setkávat na různých akcích nejen ve Slavkově.

za MTC WRTulka o.s. Ing. Zdenka Šoukalová


 

Zpět diskuse diskuse | počet příspěvků: 10

 
Adventní dílnička v Bučovicích / Foto: Z. Šoukalová
Adventní dílnička v Bučovicích / Foto: Z. Šoukalová
Adventní dílnička ve Slavkově / Foto: Z. Šoukalová
Adventní dílnička ve Slavkově / Foto: Z. Šoukalová
Adventní dílnička ve Slavkově / Foto: Z. Šoukalová
Adventní dílnička ve Slavkově / Foto: Z. Šoukalová
Tvoření šperků / Foto: Z. Šoukalová
Tvoření šperků / Foto: Z. Šoukalová
webdesign: Jaytech