Cyklistům začíná sezona – Cyklostezky 2010

Vyhodnocení cyklostezek v Křižanovicích 2009 / Foto: B. Maleček

05. 03. 2010
Představovat na tomto místě akci DSO Ždánický les a Politaví – cyklostezky – je zbytečné. O této všeobecně známé a oblíbené akci již bylo napsáno dost. Ale přesto se pokusím o několik doplňujících informací.

V loňském roce byl vydán nový typ průkazek. Novinka spočívá v tom, že průkazky neplatí jen jeden rok, ale pokud nestihnete objet všech 27 obcí během sezony, můžete pokračovat v příštím nebo dalším roce. Z toho je zřejmé, že cyklistická sezona už vlastně začala a můžete vyjet „sbírat razítka“. Pro ty, kteří vloni zaplněnou průkazku již odevzdali (nebo pro nové účastníky), jsou vytištěny a připraveny od pondělí 8. března k vyzvednutí průkazky nové. Vyzvednout si je můžete v obcích na obecních úřadech a ve Slavkově na podatelně městského úřadu.

Mnohý účastník cyklostezek mně určitě potvrdí, jak zajímavé je pozorovat změny v obcích. Někde dostane novou fasádu obecní úřad, někde opraví školu, faru, postaví novou autobusovou zastávku atd. Snad proto se každoroční pouť po obcích našeho regionu nemůže omrzet. Většina z cyklistů už má i svou oblíbenou hospůdku, kde se nezapomene nikdy zastavit na kofolu.

Pokud se vám letos podaří navštívit na kole všech 27 obcí svazku Ždánický les a Politaví, odevzdejte vyplněnou průkazku s razítky do 5. září na podatelně MÚ (nebo v obcích na obecní úřad). Potom budete pozváni na společenskou akci ve Slavkově s vyhodnocení cyklostezek u příležitosti oslav 15 let trvání Dobrovolného svazku obcí Ždánický les a Politaví. Přesné datum vám bude včas oznámeno. Zde také dostanete dárek od DSO a diplom, budete zařazeni do slosování o zajímavé ceny a výborně se pobavíte.

red.Propozice

Dobrovolný svazek Ždánický les a Politaví vyhlašuje další sportovní akci za poznáním svého regionu, obcí a měst svazku. Akce bude probíhat od jara a ukončena bude dne 31. 8. předáním průkazek s uvedením jména a otištěním 27 razítek z jednotlivých obcí a měst svazku na obecním úřadě v místě startu.

- Start je ve všech obcích Dobrovolného svazku obcí Ždánického lesa a Politaví.

- Každý, kdo se rozhodne navštívit všech 27 obcí svazku, může si vyzvednout na obecním úřadě v jednotlivých obcích DSO průkazku pro otisky razítek.

- Razítka jednotlivých obcí do průkazky získáte na obecních úřadech, v prodejnách, živnostech, na společenských akcích apod.

- Každý, kdo do 5. 9. předá průkazku s razítky ze všech obcí svazku, bude osobně pozván na společenskou akci pořádanou DSO Ždánický les a Politaví, kde mu bude průkazka vrácena, bude mu předán dáreček a bude zařazen do slosování o zajímavé ceny.

- Upozorňujeme rodiče, že akce není pojištěna a děti do 15 let mohou jet pouze v doprovodu rodičů nebo starších osob.

Na vaši návštěvu se těší 27 obcí a měst Ždánického lesa a Politaví:

Bošovice, Bučovice, Dambořice, Heršpice, Hodějice, Holubice, Hostěrádky-Rešov, Hrušky, Kojátky, Kobeřice u Brna, Křenovice, Křižanovice, Letonice, Lovčičky, Milešovice, Mouřínov, Němčany, Nížkovice, Otnice, Rašovice, Slavkov u Brna, Šaratice, Uhřice, Vážany nad Litavou, Velešovice, Zbýšov, Ždánice.

Jaroslav Šimandl, předseda


 

Zpět diskuse diskuse | počet příspěvků: 17

 
Na kole letní krajinou / Foto: B. Maleček
Na kole letní krajinou / Foto: B. Maleček
Vyhodnocení cyklostezek v Křižanovicích 2009 / Foto: B. Maleček
Vyhodnocení cyklostezek v Křižanovicích 2009 / Foto: B. Maleček
Křižanovice 2009 / Foto: B. Maleček
Křižanovice 2009 / Foto: B. Maleček
Vyhodnocení cyklostezek ve Slavkově 2007 / Foto: B. Maleček
Vyhodnocení cyklostezek ve Slavkově 2007 / Foto: B. Maleček
Slavkov 2007 / Foto: B. Maleček
Slavkov 2007 / Foto: B. Maleček
Vyhodnocení cyklostezek v Bošovicích 2008 / Foto: B. Maleček
Vyhodnocení cyklostezek v Bošovicích 2008 / Foto: B. Maleček
Bošovice 2008 / Foto: B. Maleček
Bošovice 2008 / Foto: B. Maleček
webdesign: Jaytech