Slavkovský pétanque

Filip Bayer / Foto: archiv F. Bayera

08. 03. 2010
Hráči slavkovského klubu PC AUSTERLITZ 1805 se opět po roce sešli na valné hromadě klubu, která se konala 6. února v restauraci Špitálka. Jedním z bodů valné hromady bylo i bilancování uplynulé sezony a plány na tu příští. Rok 2009 byl pro klub úspěšný. Námi pořádaný turnaj v zámeckém parku si opět udržel vysoký standard a byl ostatními hráči, včetně těch zahraničních, hodnocen jako jeden z nejlepších v republice. Co se týká hráčských úspěchů, tak jako nejlepší hráč klubu byl opět vyhodnocen Filip Bayer. V loňské sezoně získal již třetí titul juniorského mistra republiky, na MČR dospělých skončil na čtvrtém místě a reprezentoval Českou republiku na MS v Tunisu.

Letos se již Filip nebude zúčastňovat juniorských soutěží a plně se soustředí na kategorii dospělých. Do budoucna bychom chtěli, aby se pétanque stal ve Slavkově sportem běžně rekreačně hraným, a třeba tím i překvapil delegace z francouzského družebního města Darney.

Pétanque je hra, která i když se nehraje na vrcholové úrovni, navozuje přátelskou a pohodovou atmosféru a hlavně lze hrát v každém věku. Slavkov nabízí k jejímu provozování skvělé prostředí, a tak neváhejte s prvním sluníčkem vyrazit s partou přátel prožít aktivně některé odpoledne.

Pro ty, kteří neznají pravidla, přikládáme jejich jednoduchou verzi. Pokud by se někdo chtěl dozvědět více, neváhejte napsat na e-mail na milanbayer@volny.cz.

Všechny budoucí hráče nebo jen příznivce této hry zveme v červenci do zámeckého parku na mezinárodní turnaj, kde budete mít možnost zhlédnout pétanque v jeho sportovní podobě.

PC AUSTERLITZ 1805


 

Zpět diskuse diskuse | počet příspěvků: 14

 
Filip Bayer na turnaji ve Slavkově v r. 2006 / Foto: B. Maleček
Filip Bayer na turnaji ve Slavkově v r. 2006 / Foto: B. Maleček
Filip Bayer / Foto: archiv F. Bayera
Filip Bayer / Foto: archiv F. Bayera
Pravidla pétanque
Pravidla pétanque
webdesign: Jaytech