Ostraha zámku ve Slavkově? Pro nás výzva!

Nádvoří zámku / Foto: B. Maleček

09. 03. 2010
Dnem 1. března 2010 nastoupila na výkon ostrahy Zámku Slavkov – Austerlitz společnost SIPADAN a.s. Při této příležitosti jsme položili pár otázek manažerům SIPADAN a.s., p. Hrstkovi a p. Pohunkovi.

Co nám v krátkosti o společnosti SIPADAN můžete říct?

H: Společnost SIPADAN vznikla v roce 2002. Nyní máme v celé České republice celkem 15 provozoven a téměř 1150 zaměstnanců, jsme tedy šestou největší společností v oboru ostrahy. Jihomoravská divize je jednou z největších v republice.

Proč zrovna Zámek Slavkov u Brna?

P: Vyhráli jsme výběrové řízení na ostrahu. Zámek je pro nás určitě výzva a vynikající reference. V regionu máme více klientů, mj. FenStar, BKR Vyškov, Vodovody a kanalizace Vyškov a NAREX Ždánice. Největší zvuk má ale jistě Zámek Slavkov. Ten je dobře známý i v českých krajích. Ostraha zámků je velmi citlivou záležitostí a širokou veřejností je vnímána jinak, než ostraha řekněme průmyslové haly někde v průmyslové zóně. Vyzkoušeli jsme si to v minulosti na ostraze zámků ve Vrchotových Janovicích a v Dobříši.

Čím se lišíte od ostatních společností v oboru ostrahy?

H: Na trhu jsou vedle nás i jiné velmi kvalitní společnosti vykonávající ostrahu. Ale je potřeba najít nějakou konkurenční výhodu, něco, čím zaujmeme zákazníka. Bohužel, vedle těchto kvalitních služeb působí na trhu i řada menších regionálních společností, které si dobré jméno nedělají, resp. kazí jméno celému segmentu těchto služeb. Naštěstí o své zákazníky pomalu přicházejí. My se snažíme od ostatních seriózních agentur odlišit zaměřením na zákazníka. Dodávka kvalitní služby je samo-zřejmostí, ale my chceme, aby přidanou hodnotou pro zákazníka byl pocit spokojenosti. Snažíme se s ním komunikovat, nikoliv však obtěžovat. Chceme být partnery. A v neposlední řadě také náhradní plnění. To je pro většinu zákazníků velký bonus. Při vší skromnosti musím říct, že tento model zajištění zakázek nám vychází. Na Moravě jsme v letech 2008 a 2009 nepřišli o jediného zákazníka, z důvodu nekvalitního výkonu naší strážní služby.

Čím si to vysvětlujete?

P: Jednak pečlivým výběrem lidí provádějících ostrahu. Zde je potřeba hlavně zkušenost a cit. Výběr pracovníků lze také konzultovat se zákazníkem. A hlavně kvalitním středním managementem naší společnosti. Díky průběžnému proškolování, ale hlavně díky dlouhodobým zkušenostem v oboru víme, co je pro zákazníky důležité. Podle toho byly také nastaveny všechny procesy ve firmě, hlavně co se týká kontroly, se zaměřením na kvalitu. Provozní manažeři ví, jak v jednotlivých situacích jednat. Při řešení situací je vždy na prvním místě zákazník, jeho bezpečí, jeho jméno. Své lidi si pravidelně školíme ve všech úrovních. Společnost SIPADAN na výcvik, tréninky a školení svých zaměstnanců vynakládá nemalé prostředky. Nekvalitní pracovník u nás dlouho nevydrží.

Jak je tedy vlastně Zámek Slavkov – Austerlitz střežen?

H: Celý zámek je střežen elektronicky a fyzickou ostrahou s možností okamžitého posílení. Toto posílení je například na akce pořádané Zámkem Slavkov nebo při významných datech, např. 11. září apod. Výběr lidí s možností okamžité posily máme poměrně kvalitní. Bližší informace vám k ostraze zámku bohužel s ohledem na bezpečnost nemohu sdělit.

Chápu. Je to tedy třetí zámek, kde je možno SIPADAN vidět. Budete se v budoucnu soustředit více na památkové objekty?

H: Ne, to jistě ne. Rádi bychom své služby nabídli i dalším klientům na Vyškovsku a Slavkovsku. Jak jsem již řekl, své klienty zde již máme. Podnikatelským subjektům bychom rádi nabídli i ostatní služby ze svého portfolia, např. úklidový servis, napojení na plut centralizované ochrany a detektivní služby. Výhodou pro podnikatelské subjekty může být i fakt, že na naše služby je možno uplatnit tzv. náhradní plnění. Je nám jasné, že v této těžké době firmy váží každou korunu a způsob, jak ji utratit či investovat. Při výběrových řízeních se velmi často setkáváme s tím, že jediným kritériem je cena. Jak jsem již zmínil, ne vše levné je dobré, o kvalitě nemluvě. My jsme cenově zajímaví a na rozdíl od malých firem typu „Táta a syn“ nabídneme zázemí velké solidní firmy, pevně nastavené standardy kvality, interní kontrolní mechanizmy, finanční stabilitu.

red.


 

Zpět diskuse diskuse | počet příspěvků: 0

 
Část nádvoří zámku / Foto: B. Maleček
Část nádvoří zámku / Foto: B. Maleček
Nádvoří zámku / Foto: B. Maleček
Nádvoří zámku / Foto: B. Maleček
Část nádvoří zámku / Foto: B. Maleček
Část nádvoří zámku / Foto: B. Maleček
webdesign: Jaytech