Vážení přátelé dobré country hudby,

Poutníci / Foto: S. Hlubinka

16. 03. 2010
v sobotu 27. února proběhl ve Společenském domě Bonaparte ve Slavkově u Brna 11. Country bál se skupinou Poutníci. Byla to jedna z prvních akcí kapely ke čtyřicátému výročí jejího vzniku. A hned na začátek musím neskromně napsat, že se povedla. Návštěvníků jako máku. Obsluha vzorná a program se líbil. Tedy alespoň podle ohlasů, co se k mému uchu donesly.

Kromě slavících Poutníků, kteří kromě svého repertoáru hráli také řadu skladeb z oblasti české i americké country hudby, vystupoval také učitel country tanců pan Ivan Bartůněk, jeden z legendárních učitelů těchto tanců u nás. Jak tyto pak mají vypadat v praxi ukázala slavkovská taneční skupina při ZŠ Komenského JUNICO.

O půlnoci proběhlo losování vstupenek a na vítěze čekaly příjemné ceny od slavkovských podnikatelů, kterým bych tímto poděkoval za jejich dary. Také bych rád poděkoval panu Rozsívalovi a firmě ASIO za sponzorský příspěvek na nájem sálu. Díky nim jsme si mohli dovolit rozšířit program i do restaurace (ten nebyl inzerován na plakátech) o cimbálovou hudbu mého přítele Petra Surého a Josefa Černého z Brna.

Samozřejmě na závěr mého článečku bych poděkoval vám všem, kteří jste přišli. Zachovejte nám i nadále přízeň. Ti, co nestihli Country bál, můžou vše napravit návštěvou 12. ročníku festivalu Folk a country na zámku. Tuto přehlídku bude pořádat Zámek Slavkov - Austerlitz za přispění města a proběhne 13. srpna v prostorách právě našeho zámku. Hrát by měli opět slavící Poutníci, Robert Křesťan s Druhou trávou a legenda trampské písně Jaroslav Samson Lenk. K tanci jako vždy na závěr zahraje místní Osada. Takže já se s vámi, milovníky dobré country hudby a folku, těším na shledanou třeba právě 13. srpna na zámku.

Za všechny Poutníky vás zdraví Jiří Karas Pola


 

Zpět diskuse diskuse | počet příspěvků: 26

 
Country skupina Junico / Foto: S. Hlubinka
Country skupina Junico / Foto: S. Hlubinka
V restauraci hrála cimbálka Josefa Černého / Foto: S. Hlubinka
V restauraci hrála cimbálka Josefa Černého / Foto: S. Hlubinka
Poutníci / Foto: S. Hlubinka
Poutníci / Foto: S. Hlubinka
webdesign: Jaytech