Zahájení sezony Zámku Slavkov – Austerlitz a vernisáž výstavy „Cesta kolem světa“

Nádvoří zámku / Foto: B. Maleček

24. 03. 2010
Brány barokního zámku ve Slavkově u Brna se otevřou široké veřejnosti. Ve čtvrtek 25. března ve 13.30 hodin bude slavnostně zahájena sezona Zámku Slavkov – Austerlitz a Města Slavkov u Brna, a to jako na jednom z prvních zámků v České republice.

Zámek Slavkov – Austerlitz připravil jako každý rok velké množství zajímavých kulturních a společenských akcí. Mezi úplné novinky patří celodenní zážitkový program „Po stopách Napoleonských válek na Moravě. Další aktivitou, do které se zámek zapojil a která bude veřejnosti představena, je „Slavkovským bojištěm na koňském hřbetě“.

Vernisáž výstavy „Cesta kolem světa“ výtvarného oboru ZUŠ Františka France ve Slavkově u Brna začíná v 15.30 hodin v Historickém sále. „Naším plánem bylo vytvořít výstavu o lidech a o tom, jak se od sebe liší jednotlivé kultury. Na název výstavy „Cesta kolem světa“ jsem přišli na základě postupu a tvorby prací žáků.“ řekla Bc. Martina Krahulová, vedoucí výtvarného oboru.

Výstava prací dětí, která je umístěna v přízemí zámku, přibližuje různé kontinenty, civilizace a zajímavá místa naší planety. „Na přípravě se podíleli žáci od prvních do devátých tříd základních škol, které navštěvují ZUŠ Františka France ve Slavkově u Brna.“ doplnila Bc. Martina Krahulová. Návštěvníci si ji mohou prohlédnout do 28. května 2010 souběžně s provozem zámku.

Další informace: www.zamek-slavkov.cz

 

Zpět diskuse diskuse | počet příspěvků: 0

 
Nádvoří zámku / Foto: B. Maleček
Nádvoří zámku / Foto: B. Maleček
Zámek Slavkov – Austerlitz / Foto: B. Maleček
Zámek Slavkov – Austerlitz / Foto: B. Maleček
webdesign: Jaytech