Na úvod remíza

Fotbalové utkání ve Slavkově/ Foto: B. Maleček

29. 03. 2010
15. kolem začala o uplynulém víkendu jarní část fotbalové sezony. V sobotu 27. března se utkal náš tým na domácí půdě s Bzencem a se svým soupeřem se rozešel smírně 2:2. V tabulce je Slavkov na 7. místě a v příštím kole v sobotu 3. dubna zajíždí do Mikulova, kde ho čeká soused v tabulce – mužstvo FC Pálava Mikulov.

Komentář z webu Bzence: K prvnímu jarnímu mistrovskému utkání jsme zajížděli do Slavkova. Soupeř se nacházel na 6. místě tabulky, s tříbodovou ztrátou na nás. Před utkáním panovala atmosféra, že si jedeme pro tři body, ale po zápase musíme uznat, že jsme si se štěstím odvezli bod. Soupeř byl od začátku utkání aktivnější, důraznější. My jsme hráli alibisticky, se strachem něco udělat, abychom to nepokazili. Po velmi dobrých výkonech v přípravě, to byl z naší strany špatný výkon. Chybělo nasazení, důraz, kreativita, všechno to co nás zdobilo v přípravě.

Domácí se ujali zaslouženého vedení v 40. minutě, kdy se lépe zorientovali před naší brankou, a dorazili odražený míč do naší sítě. Po poločasové přestávce to chvíli vypadalo, že se zvedneme, podařilo se nám po pěkné akci vyrovnat Ingrem na 1 : 1. Ale bohužel domácí přidali a byli nebezpečnější než my. To vyústilo ve vedení 2 : 1. Posledních deset minut jsme stáhli hru na tři obránce a do útoku vysunuli Tomana. Hráli jsme na tři útočníky. Nakonec se nám podařilo v 90. minutě vyrovnat po pěkné střele Kasaly na konečných 2 : 2. V této fázi hry, kdy jsme hráli na riziko v zadních řadách, se domácí několikrát dostali do brankových příležitostí, které trestuhodně zahodili, což jich také stálo plný bodový zisk. Doufám, že jsme si ten zápas se špatným výkonem již vybrali a v následujících utkáních potěšíme naše fanoušky předváděnou hrou.

Branky: 40. Raušer, 58. Strnad - 48. Irgl, 90 (+1) Kasala

ŽK: Raušer, Cenek, Láznický, Matocha - 0. Diváků: 145

Slavkov: Žák - Láznický, Hráček, Vrána L., Cenek - Holásek, Žalkovský (80. Piták), Raušer, Žižlavský (85. Klimek) - Matocha (67. Opletal, Strnad. Trenér: Kukleta Roman

Bzenec: Rotter - Dulovetz M., Hrotek, Toman, Šafář - Dulovetz T. (80. Karlín), Linhart, Škodík, Pyclík (55. Paták) - Irgl, Kasala. Trenér: Škodík Libor

Jaroslav Andrla

Kádr mužstva:

Brankáři: Žák Lukáš(1990),Kuchynka Jaroslav(1990)

Obránci: Barák Michal(1977),Cenek Martin(1986),Hráček Zdeněk(1975),Láznický Michal(1981),Vrána Ondřej,VránaLuděk(1980)

Záložníci: Holásek Ondřej(1986),Lysák Jan(1989),Piták Adam(1990)Raušer Jiří(1982),Žalkovský Radek(1985), Žižlavský Petr (1977)

Útočníci: Klimek Karel (1990), Matocha Daniel(1988). Opletal Karel(1976), Strnad Oldřich (1979)

Sportovní ředitel: Michálek Ladislav

Členové vedení: Knesl Jiří,Ryšánek Stanislav,Jeřábek Přemysl,Strnad Oldřich,Andrla Jaroslav

Zimní změny

Přišli: Žák Lukáš(hostování z Těšan),Cenek Martin(hostování z ČAFC Židenice),Raušer Jiří(hostování z Rašovic) Opletal Karel(hostování ze Sparty Brno)

Odešli: Hloužek Pavel,Dufek Michal,Jenáček Petr,Houšť Petr(všichni ukončeno hostování),Rozsypal Petr(B mužstvo)

Cíle pro jarní sezonu: umístění do 5.místa,stabilizace kádru,zapracování mladých hráčů do mužstva.