Začínají dvě výstavy na zámku

Jedno z děl M. I. Fily

31. 03. 2010
Zámek Slavkov – Austerlitz si vás srdečně zve na výstavu Sightseeing – Marisa Ivana Fila: malby, kresby, textilové koláže. Vernisáž výstavy se uskuteční 1. dubna v 17 hod. v Historickém sále slavkovského zámku. Výstava bude přístupna od 2. dubna do 31. května 2010 v OK galerii (1. patro zámku), v dubnu út–ne od 9 do 16 hodin, v květnu út–ne od 9 do 17 hodin.

Marisa Ivana Fila se narodila v roce 1976 v Heidelbergu v Německu. České kořeny zdědila po otci Jiřím, jehož rodina pochází z Lovčiček. Absolvovala Sárskou vysokou školu výtvarného umění, na Sárské univerzitě souběžně studovala španělštinu. Vystavovala na řadě míst v Německu: například v sále SAP v St. Leon Rot, v radničním sále v Meckesheimu, ve výstavní síni v Saarbrückenu či v zámečku Püttlingen.

„Malířka představí na slavkovském zámku různorodé styly své tvorby: přes malbu a kresbu po textilní koláže,“ uvedla Zuzana Mičková ze zámku.

„Každému ze tří výstavních sálů OK galerie věnuje autorka odlišný inspirační zdroj své tvorby. Vstupní sál představí díla s námětem „Homole cukru“, poznávací symbol města Rio de Janeira. Malířka v něm vidí siluetu ženského těla. Obraz představující dvojici ženského aktu – sedící postavy zády k sobě – se stal ústředním motivem výstavy. Ve druhém sále vystaví malířka díla s námětem „Architektura a kulturní dědictví gotiky“. Zde najdeme malby inspirované katedrálou Sagrada Familia v Barceloně, katedrálou Frauenkirche v Mnichově či Dómem v Kolíně nad Rýnem. V posledním výstavním sále představí Fila textilní koláže, reliéfy a kresby aktů v barvě pastelových kříd.“ doplnila Mgr. Zuzana Mičková.


Velikonoce na zámku ve Slavkově poprvé!

Slavkovský zámek připravil premiérově půvabnou velikonoční výstavu! Svátky jara si na zámku připomeneme v období od 1. do 11. dubna 2010 výstavou s názvem „Už je tu jaro“. Jde o kolekci kraslic zapůjčenou od sběratelů z Mohelnicka, Přerovska, Olomoucka a Valašsko-Meziříčska, kterou doplní velikonoční dekorace Ilony Zykové inspirované jednotlivými historickými styly – rokokem, renesancí, barokem a empírem.

Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 1. dubna 2010 od 17 hodin v Historickém sále. „Vernisáž doprovodí prodejní velikonoční výstava Pavly Tauberové a Marcely Drápalové z Křenovic s ukázkou zdobení kraslic, která bude probíhat tentýž den od 15 do 17.30 hodin,“ uvedla Mgr. Zuzana Mičková, kurátorka výstavy.

Výstavu s velikonoční tematikou si můžete prohlédnout do 11. dubna 2010 v historických saloncích souběžně s provozem zámku. Přijďte přivítat jaro na Zámek Slavkov – Austerlitz!

Hana Lokajová, Zámek Slavkov – Austerlitz


 

Zpět diskuse diskuse | počet příspěvků: 2

 
Marisa Ivana Fila
Marisa Ivana Fila
Jedno z děl M. I. Fily
Jedno z děl M. I. Fily
webdesign: Jaytech