Slavkov má novou dominantu!

Hodinová brána na dolním konci Palackého náměstí

01. 04. 2010
Vypadá to jako zázrak, ale je to pravda. Konečně se podařilo postavit repliku hodinové brány, která se stala novou dominantou Slavkova. Brána již nemohla být umístěna na původní místo vjezdu na náměstí, protože světlost průjezdu nedovolila projet hasičům nebo popelářům. Zatím tedy stojí jen samotná brána, ale v budoucnu k ní přibudou ještě další stavby a uzavřou tak náměstí.

Pojďme si bránu prohlédnout. Na první pohled vypadá stejně jako ta, která musela být v roce 1903 zbořena. Zachována zůstala i jakoby neumělá fasáda, aby iluze historické památky byla dokonalá. Podařilo se vyrobit i velmi podobné hodiny (ovšem ty nové jsou na elektrický pohon a jsou řízeny rádiem), navíc přibyla okna a na střechu přišla pálená bobrovka.

V přízemí brány byly umístěny veřejné záchody a infocentrum. V prvním patře se nachází útulná kavárna s překrásným výhledem na náměstí. V přístavbě, která bude dokončena ještě letos, najdou svůj prostor i galerie. Zde budou vystavovat kromě místních umělců i světově uznávané veličiny.

Určitě vás zajímá, kde vzal zadlužený Slavkov na tuto stavbu finance. Odpověď je jednoduchá. Město představilo projekt nové hodinové brány, jenž okamžitě sklidil nadšení všech místních. Byla uspořádána sbírka, která v krátké době vynesla neuvěřitelných 250 milionů. Samotná brána přišla na 90 milionů, přístavba bude stát 40 milionů a 120 milionů ještě zbude na novou mateřskou školu, jejíž výstavba začne ještě před prázdninami na pozemku za ZŠ Tyršova.

Město touto cestou děkuje všem občanům a již připravuje projekty dalších zajímavých staveb. Na řadě je rozhledna, hned potom plavecká hala s aquaparkem. Ať žije Slavkov! Apríl!

 

Zpět diskuse diskuse | počet příspěvků: 88

 
Hodinová brána na dolním konci Palackého náměstí
Hodinová brána na dolním konci Palackého náměstí
Hodinová brána – 1. 4. 2010
Hodinová brána – 1. 4. 2010
webdesign: Jaytech