V derby zvítězil Slavkov

Souboj o vysoký míč / Foto: B. Maleček

10. 04. 2010
Slavkov–Bučovice 4:3 (2:0)

V sobotním derby (10. 4.) hostili hráči slavkovského áčka na svém hřišti Bučovice. V prvním poločase byl Slavkov zcela jasně lepším mužstvem, svou převahu potvrdil dvěma navlas stejnýmy brankamy. Ve 14. min. odcentroval Opletal a Matocha střelou k tyči otevírá skóre 1:0. V 35. min. opět Opletal centruje, tentokrát míč do branky doráží Žižlavský na 2:0. Ve 39. min. se vytáhl brankář Hanák, když bravurně vyrazil trestný kop Hráčka.

Hned po změně stran odcentroval Žižlavský a Matocha dorážkou opět překonává Hanáka na 3:0. V 57. min. po hrubce obrany snížil střelou po zemi Machálek na 3:1. V 76. min. zahrával Strnad rohový kop, našel hlavu Žižlavského a ten překonává bezmocného Hanáka – 4:1.

Vzápětí rozhodčí neodpískali jasný pokutový kop Slavkovu po faulu na Holáska, který byl podkopnut, což kromě rozhodčích viděli všichni přítomní. Domácí se ukolébali, a to se jim stalo málem osudným. Nejprve po rohu snížil zcela volný Brožina a o dvě minuty nato Bil proměnil šanci Bučovic. V samotném závěru byl ještě vyloučen Matocha po druhé žluté kartě.

Branky: 14. a 76. Matocha, 35. a 48. Žižlavský - 57. Machálek, 85. Brožina, 87. Bil

ŽK: Matocha, Hráček, Žák - 0, ČK: 89. Matocha

Rozhodčí: Hrubý (Břeclav) - Kern, Krška (oba Podivín), delegát: Šrom (Brno)

Diváků: 250

Slavkov: Žák - Láznický,Hráček,Cenek,Vrána L. - Holásek (80.Piták), Strnad, Žalkovský, Žižlavský - Opletal (59. Raušer), Matocha. Trenér: Roman Kukleta

Bučovice: Hanák - Kachlík, Macalík, Brožina, Handlíř - Minsk (74. Perný), Štrublík, Lesovský, Cvingráf (82. Nový) - Machálek, Bil. Trenér: Alois Špičák

V dalším 18. kole, které se hraje v neděli 18. dubna, zajíždí Slavkov na hřiště FC Veselí nad Moravou, které je předposlední.