Akce na zámku v dubnu

Koniklece různých  barev / Foto: B. Maleček

15. 04. 2010
Měsíc duben jako první měsíc nové sezony je velmi bohatý na akce, které probíhají v prostorách slavkovského zámku. Nejbližší akcí je prodejní zahradnická výstava, jejíž třetí ročník se koná v pátek 16. dubna od 12 do 17 hodin a v sobotu 17. dubna od 9 do 17 hodin v zámeckém parku ve Slavkově.


Další akcí je výstava Život je i v podzemí

Všem, které láká tajemství, doporučujeme navštívit podzemí slavkovského zámku. Zámek Slavkov – Austerlitz ve spolupráci s mateřskými a základními školami regionu Slavkovska Vás srdečně zve na výstavu s názvem „Život je i v podzemí“. Vernisáž výstavy se koná ve čtvrtek 22. dubna v 17 hodin v podzemí zámku.

Podzemní prostory, sklepy, chodby, která na některých místech ukrývají základy starších objektů (komendy řádu německých rytířů, renesančního zámku ze 16. století a hospodářské zázemí barokního zámku) budou vyzdobeny výtvarnými dílky dětí. Vytvořily je podle své fantazie ve výukách výtvarné výchovy z papíru, textilu a plastů. Mezi největší exponát patří cca třímetrový krokodýl z obalů od vajíček.

Výstava bude přístupna do 31. července 2010 souběžně s provozem zámku.

Probíhající výstavy na Zámku Slavkov - Austerlitz:

Výstava s názvem „Cesta kolem světa“

Výstava prací dětí přibližuje historii i současnost, tradice, zvyky a odlišností rozličných kultur světa. Dále jednotlivé kontinenty s jejich prostředím a obyvateli a také památky, které zde vznikly. Zprostředkovává seznámení se s různými civilizacemi a zajímavými místy naší planety. Výstava je umístěna v přízemí zámku, kde si ji můžete prohlédnout do 28. května 2010 souběžně s provozem zámku.

Výstava s názvem „Sightseeing“ je dílem akademické malířky Marisy Ivany Fila z Heidelbergu, absolventky Sárské vysoké školy výtvarného umění. Autorka představuje různé styly své tvorby: malbu, kresbu, textilní koláže.

„Každému ze tří výstavních sálů OK galerie věnuje autorka odlišný inspirační zdroj své tvorby. Vstupní sál představuje díla s námětem „Homole cukru“, poznávací symbol města Rio de Janeira. Malířka v něm vidí siluetu ženského těla. Obraz představující dvojici ženského aktu – sedící postavy zády k sobě – se stal ústředním motivem výstavy. Ve druhém sále vystavuje malířka díla s námětem „Architektura a kulturní dědictví gotiky“. Zde najdeme malby inspirované katedrálou Sagrada Familia v Barceloně, katedrálou Frauenkirche v Mnichově či Dómem v Kolíně nad Rýnem. V posledním výstavním sále představuje textilní koláže, reliéfy a kresby aktů v barvě pastelových kříd.“ doplnila Mgr. Zuzana Mičková ze zámku.

Výstava je přístupná do 31. května 2010 v OK galerii (1. patro zámku), otevřena je souběžně s provozem zámku.

 

Zpět diskuse diskuse | počet příspěvků: 95

 
Koniklece různých  barev / Foto: B. Maleček
Koniklece různých barev / Foto: B. Maleček
Jarní den v parku / Foto: P. Maleček
Jarní den v parku / Foto: P. Maleček
Část návštěvníků čtení při svíčkách / Foto: B. Maleček
Část návštěvníků čtení při svíčkách / Foto: B. Maleček
Mučírna v podzemí / Foto: archiv ZS-A
Mučírna v podzemí / Foto: archiv ZS-A
Podzemí zámku / Foto: B. Maleček
Podzemí zámku / Foto: B. Maleček
Podzemí zámku / Foto: B. Maleček
Podzemí zámku / Foto: B. Maleček
webdesign: Jaytech