Slavkov veze tři body z Veselí

Veselí–Slavkov / Foto: J. Andrla

18. 04. 2010
FC Veselí–Slavkov 2:5 (0:1)

Utkání probíhalo ve vyském tempu nahoru dolů,a muselo se divákům líbit. Hrál se útočný fotbal, kde obě obrany byly pod tlakem a chybovaly. Už ve 13. minutě byl hostující Holásek ve vyložené šanci, když přehodil vybíhajícího Tomečka, jehož zaskočil na brankové čáře Hájek a míč poslal do bezpečí od branky.Ve 22. po rozehrání trestného kopu trefil Raušer tyčku, k odraženému míči se dostal Opletal, který dal úvodní branku Slavkova - 0:1.

Z druhé půle uběhlo sotva dvacet vteřin a bylo srovnáno. Hráči Slavkova byli zřejmě ještě duchem v kabinách, protože domácí hráč Prajza odcentroval, Kuchynka letící míč podcenil a Šebesta už neměl problém skorovat - 1:1. Slavkov se rychle otřepal a v 47.Holásek nádhernou střelou do horního růžku - 1:2 a za minutu pronikl Žalkovský po křídle a střelou po zemi poslal Slavkov do dvoubrankového vedení - 1:3.

Vzápětí se Žižlavský ocitá zcela sám před brankářem Veselí, ale vysoko překopává. V 57. min. se uvolnil Opletal, jeho střela po zemi jen olízla tyč. V této fázi utkání Slavkov zcela dominoval, předváděl velmi kvalití hru směrem dopředu a Veselané mohli být rádi, že se skóre neměnilo víckrát. V 69. po tr. kopu Hrbka  mířil míč do pok. území, Láznický nepokryl Smějsu a ten snížil na 2:3. V 79. min. zahrával trestný kop ze strany Opletal, Holásek prodloužil a pro Raušera bylo snadné míč dopravit do branky - 2:4.

V 90. minutě poslal Klimek dlouhou přihrávku na Opletala, proti míči vyběhl brankář Tomeček, ve snaze odkopnout míč trefil Opletala, pro kterého bylo potom lahůdkou dopravit míč do prázdné branky, a tím upravit konečné skóre utkání 5:2 pro Slavkov.

Branky: 46.Šebesta, 69.Smějsa - 22.a 90.Opletal, 47.Holásek, 48.Žalkovský, 79.Raušer

ŽK: Sládeček R., Hrbek, Vardan - Cenek, Hráček

Rozhodčí: Král(Opatovice) - Miklík(Kašnice),Kočiš(Sudoměřice). Delegát: Strouhal(Hustopeče). Diváků: 100

Veselí: Tomeček - Prajza M., Hájek (61.Smějsa), Sládeček R. (79.Brumla), Vardan - Šebesta,Řičica,Hrbek,Prajza L., Zajíček (46.Černoch) - Sládeček V. Trenér: Michal Vojtíšek

Slavkov: Kuchynka - Láznický,Vrána L., Cenek, Barák - Žalkovský, Hráček, Raušer, Žižlavský(83.Piták) - Opletal (90.Rozsypal), Holásek(80.Klimek). Trenér: Roman Kukleta

V sobotu 24. dubna v 16 hodin na svém hřišti přivítá Slavkov souseda v tabulce – Městský SK Břeclav B.