Nový vzhled webu

29. 04. 2010 16:24

Nový vzhled webu

Aktuality - Před nedávnem jsme oznamovali, že připravujeme nový vzhled webu www.veslavkove.cz. Tato chvíle se přiblížila. Od 1. května naběhne zcela nový web veslavkove.cz, který bude přinášet zase o něco více informací a hlavně by měl být přehlednější. Přibudou nové rubriky, vyhledávání na webu, ankety a nově bude zpracováno polední menu.

K tomuto kroku nás vede zvyšující se návštěvnost, která se přehoupla přes 900 přístupů denně. Při této příležitosti upozorňujeme všechny čtenáře našeho webu, že od pátku 30. dubna do 1. května při přechodu na nové stránky se mohou vyskytnout potíže s přístupem na web. Doufáme, že nové stránky veslavkove.cz se vám budou líbit. Těšíme se na vaše názory.
 

 

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 4

Město pro byznys 2010

27. 04. 2010 15:59

Nejlepší podnikatelský potenciál v kraji má opět Slavkov u Brna

Aktuality - Letošní třetí ročník celorepublikového srovnávacího výzkumu Město pro byznys, který pravidelně hodnotí podmínky pro podnikání v regionech České republiky, přinesl výsledky za Jihomoravský kraj. Z jednadvaceti hodnocených měst v tomto regionu nabízí stejně jako loni nejlepší podnikatelské podmínky Slavkov u Brna. Slavkov u Brna obhajobou loňského prvenství tak znovu dokázal své kvality v přístupu k podnikatelům. I z toho důvodu zde dynamika růstu počtu ekonomických subjektů předbíhá krajský průměr o pětinu.
 

 

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 102

Panský dům / Foto: B. Maleček

24. 04. 2010 08:34

Strážníci se stěhují

Aktuality - Za pár týdnů už občané nenajdou Městskou policii v budově městského úřadu na Palackého náměstí 65. První týden v květnu se totiž z těchto prostor budou strážníci stěhovat do nového působiště na Palackého nám č. 89 v Panském domě (bývalé sídlo Modré pyramidy), v přízemí.

Pevná linka 544 121 156 bude zatím zrušena, kontakty na mobilní telefon hlídky 725 746 435–6 zůstávají beze změny.

Pavel Ehrenberger, velitel MP
 

 

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 142

Z představení v brněnském divadle / Foto: archiv divadla

20. 04. 2010 09:08

Jesus Christ Superstar ve Slavkově!

Aktuality - Slavkov se má na co těšit! Jeden z nejslavnějších světových muzikálů – Jesus Christ Superstar uvidíme v červnu ve Slavkově! Toto úspěšné představení přiveze do Slavkova Městské divadlo v Brně, které zahájilo spolupráci s naším městem již při loňských Dnech Slavkova. Jediné představení se koná v sobotu 19. června 2010 v zámeckém parku od 20.30 hodin.
 

 

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 124

Ilustrační foto

12. 04. 2010 15:08

Našel se klíč od auta

Aktuality - V pátek 9. dubna byl na sídlišti Polní u bývalého elektroodbytu nalezen klíč od auta. Klíč je na modré firemní šňůrce O2. Volejte na číslo 604 706 900 nebo 544 220 661 nebo se zastavte v kanceláři BM typo (Slavkovský zpravodaj) na ulici Brněnské 642 ve Slavkově.
 

 

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 0

Sběr železného šrotu ve Slavkově / Foto: H. Charvat

06. 04. 2010 11:17

Sběr železného šrotu

Aktuality - V sobotu 10. dubna se koná sběr železného šrotu. V tento den vyjedou označené traktory do ulic Slavkova a postupně svozí železný šrot z celého města. Upozorňujeme, že jakýkoliv jiný svoz šrotu než výše popsaný (např. dvoukolové vozíky, skříňové nákladních auta, dodávky) nepatří k naší akci a tito „pracovití lidé“ podporují pouze sebe, nikoliv činnost dětí v Junáku Slavkov.

Tato akce každoročně pomáhá získat finanční prostředky pro činnost a zázemí střediska Junáka Slavkov. Pomáhají dospělí členové oddílů i bývalí skauti, příznivci střediska.
 

 

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 0

Ztracená kočka

05. 04. 2010 16:11

Našli jste kočku?

Aktuality - V sobotu (3. 4.) se ztratila na ulici Brněnská – Úzká, mourovatá šedobílá kočička slyšící na jméno Viki. Vnoučatům moc chybí. Prosím, jestli ji někdo našel, ozvěte se na tel. 607 977 575.

Děkuji Ilona Zyková
 

 

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 18

S. Hlubinka při práci / Foto: B. Maleček

02. 04. 2010 16:20

Fasáda koníren prokoukla

Aktuality - V týdnu před Velikonocemi se pustili pracovníci údržby zámku do čištění fasády koníren zámku. Ta už to opravdu potřebovala. Na přiložených fotografiích si můžete prohlédnout stav před čištěním a po něm.

Zdi koníren nejsou kolmé, jsou mírně šikmé směrem do nádvoří. Ulpívá na nich prach a co je ještě horší – holubí trus. Holubi, kteří jsou opět přemnožení, posedávají po římsách oken a svým trusem silně znečišťují fasádu. Dílo zkázy potom dokoná déšť, který holubí trus rozpustí a vytvoří mikrovrstvu na omítce. Na severní a zastíněné straně na ní roste i mech.

Tato očista silným proudem vody (tzv. „wapkou“) je rychlá a účinná. Konírny prokoukly.   red.
 

 

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 11

Automat na placení je při vjezdu na parkoviště / Foto: B. Maleček

01. 04. 2010 15:29

Od 1. 4. nové placené parkoviště

Aktuality - Od čtvrtka 1. dubna je v provozu placené parkování na parkovišti v ulici Boženy Němcové. Zpoplatnění je zajištěno parkovacím automatem. Důvodem pro zavedení této regulace parkování je částečně ulehčit dopravně Palackému náměstí a odstranit dlouhodobé stání ve prospěch zvýšení frekvence výměny osobních automobilů. Plánovanému ulehčení Palackému náměstí by mělo dojít díky nižší sazbě za první hodinu stání, která bude 5 Kč. Dlouhodobě stojící automobily mohou stát na dosud nevyužitých parkovištích v Lidické ulici a na parkovišti u domu s pečovatelskou službou.
 

 

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 0

Hodinová brána na dolním konci Palackého náměstí

01. 04. 2010 01:04

Slavkov má novou dominantu!

Aktuality - Vypadá to jako zázrak, ale je to pravda. Konečně se podařilo postavit repliku hodinové brány, která se stala novou dominantou Slavkova. Brána již nemohla být umístěna na původní místo vjezdu na náměstí, protože světlost průjezdu nedovolila projet hasičům nebo popelářům. Zatím tedy stojí jen samotná brána, ale v budoucnu k ní přibudou ještě další stavby a uzavřou tak náměstí.
 

 

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 88

 

strany: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 >>

webdesign: Jaytech