Hodějice / Foto: B. Maleček

28. 04. 2010 17:07

Měl políčeno na elektroniku

Černá kronika - Slavkovští policisté vyšetřují v Hodějicích případ vloupání do rodinného domu.

Pouhé dvě hodiny nepřítomnosti majitelů rodinného domu v Hodějicích stačily zatím neznámému pachateli k tomu, aby důkladně prohledal celou jejich domácnost. I přes nevybíravý způsob pátrání po cennostech, uspokojila nakonec zlodějovy choutky kořist jen v podobě dvou LCD televizorů.
 

 

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 110

Křenovice / Ilustr. foto

09. 04. 2010 09:33

Střepy jí štěstí nepřinesly

Černá kronika - Slavkovští policisté vyšetřují krádež, která stála křenovickou řidičku výplatu i doklady.

O nezanedbatelnou finanční hotovost, osobní doklady a platební karty přišla minulou noc dvaačtyřicetiletá obyvatelka Křenovic. Dle prvních hypotéz vyšetřovatelů ji okradl zřejmě příležitostný zloděj, kterému nahrála ženina drobná nepozornost. Zapomněla totiž svoji peněženku uvnitř vozu, jež zaparkovala před domem. Vidina jisté kořisti pak vyprovokovala náhodného pachatele k činu. Neomaleně rozbil skleněnou tabulku levých zadních dveří a bez jakéhokoliv zaváhání využil nechtěně nabídnuté příležitosti.
 

 

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 32

Dopravní nehoda u náměstí / Foto: R. Žilka

07. 04. 2010 22:24

Dopravní nehoda v centru města

Černá kronika - V úterý 6. dubna před 18. hodinou došlo ve Slavkově na křižovatce ulic Boženy Němcové, Čs. armády a Palackého náměstí k dopravní nehodě dvou osobních aut. Na místo byli povoláni ZZS, HZS, PČR a MP Slavkov. ZZS na místě ošetřila dvě zraněné osoby, hasiči provedli na vozidlech protipožární opatření a s policisty a strážníky zajistili místo nehody. Po vyšetření nehody hasiči jedno z vozidel odtáhli mimo vozovku a vozovku očistili. Po dobu likvidace následků nehody byl provoz v místě omezen a byl řízen kyvadlově. Doprava v křižovatce byla plně obnovena v 19.25 hod.

Roman Žilka
 

 

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 240

Parkování u vlakového nádraží

02. 04. 2010 12:11

Vloupání do auta

Černá kronika - Slavkovští policisté šetří vloupání do osobního vozu, ke kterému došlo v době od 15. do 17. března. Neznámý pachatel se vloupal do osobního automobilu Suzuki Swift, které stálo na parkovací ploše za vlakovým nádražím ve Slavkově u Brna. Pachatel páčil zámek dveří u řidiče, rozbil okénko u řidiče a tímto otvorem vnikl do vozidla, kde vypáčil a odcizil autorádio. Majiteli vozidla tím byla způsobena celková škoda 2 500 Kč.
 

 

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 241

Převrácený kamion / Foto: archiv

22. 02. 2010 19:07

Dálnici u Rousínova blokovala nehoda

Černá kronika - Tři nákladní automobily a jedno osobní auto havarovaly v pondělí na cestě mezi Vyškovem a Rousínovem na dálnici D1. Hromadná nehoda, která se stala po čtvrté hodině ranní a blokovala oba směry dálnice mezi 214. a 215. kilometrem, si vyžádala dvě zranění. Prvotní příčinou bylo zřejmě upadené kolo z jednoho nákladního automobilu.
 

 

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 15

Husova ulice / Foto: B. Maleček

08. 02. 2010 09:04

Zatopený sklep

Černá kronika - V pátek 5. února asi v 16.30 hod. byla jednotka HZS Slavkov vyslána k zatopenému sklepu v Husově ulici pod Zámeckou lékárnou. Bylo započato s čerpáním vody a po průzkumu sklepních prostor bylo zjištěno, že voda do sklepa nastupuje z praklého vodovodního řadu. Na místo byli povoláni pracovníci VaK Slavkov, kteří uzavřeli vodovodní řad s tím že 6. února budou poruchu opravovat. V sobotu 6. února byly jednotky HZS Slavkov a SDH Slavkov opět povolány k zatopeným sklepům pod Zámeckou lékárnou a ve vedlejším domě.
 

 

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 0

Zničená lavička / Foto: B. Maleček

04. 01. 2010 14:25

Vandalové na rybníku

Černá kronika - Asi před rokem vandal uřízl korunu pěkného smrčku u hráze rybníka, aby si udělal pěkné Vánoce. Letos zřejmě opět ušetřil asi 100 Kč a vybral si smrk na druhé straně rybníka (viz fotografie).

Zasvé vzala také lavička u bývalého koupaliště. Nějaký „silák“ chtěl zřejmě vyzkoušet sílu ledu, proto asi zlomil a utrhl fošnu z lavičky, aby ji hodil do rybníka.

red.
 

 

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 209

Nehoda 29. 12. 2009 / Foto: HZS Slavkov

29. 12. 2009 14:20

Dopravní nehoda na obchvatu ve Slavkově, 3 zranění

Černá kronika - v úterý 29. prosince se po půl dvanácté stala dopravní nehoda dvou osobních vozidel u čerpací stanice Tenryu. Při nehodě se zranily tři osoby, z toho jedna byla hasiči vyproštěna z vozidla. Pro jednu zraněnou osobu přiletěl vrtulník Letecké záchranné služby z Brna. Po celou dobu byl provoz na obchvatu zastaven a doprava byla odkloněna přes Slavkov. Po zadokumentování nehody dopravní policií hasiči vozovku očistili od provozních kapalin a střepů a odstranili vozidla mimo vozovku. Doprava byla obnovena ve 13.15 hodin. Příčinu nehody šetří Policie ČR.

Bohumír Hrabovský
 

 

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 0

Nehoda 16. 12. 2009 na ul. ČSČK

16. 12. 2009 15:26

První sněhový poprašek – spousta nehod

Černá kronika - Ve středu začal poletovat první sníh a hned byla kalamita. Tradičně stály dopoledne v holubickém kopci fronty v obou směrech a silnice k dálnici byla lemována nepojízdnými a havarovanými auty. Na příjezdu do Slavkova skončila bilá fabia na svodidle. Kolem 15. hodiny ji vysvobodil jeřáb. Podobná situace byla ve směru na Nížkovice, Rousínov i na Bučovice, odkud byly hlášeny další nehody. Řidiči z nového sněhu radost nemají – radují se jenom děti, kterým začínají zimní radovánky.
 

 

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 43

Ilustr. foto B. Maleček

18. 11. 2009 21:00

Policie hledá svědky nehody ve Slavkově u Brna

Černá kronika - Policie ještě dodatečně hledá svědky dopravní nehody, která se udála letos v létě ve Slavkově u Brna. „Dne 28. srpna 2009 krátce po třinácté hodině došlo na Palackého náměstí ve Slavkově u Brna ke střetu jízdního kola s osobním vozidlem. Při nehodě narazila cyklistka do otevřených levých předních dveří vozidla Peugeot 207, které zastavilo v pravém odstavném pásu,“ uvedl mluvčí vyškovské policie Petr Nečesánek. Místo nehody patří ve Slavkově k nejfrekvento­vanějším lokalitám, a proto policisté doufají, že někdo nehodu spatřil. „Jakékoliv informace k případu je možné sdělit na telefonních číslech 974 639 302 nebo 974 639 333, případně na tísňové lince 158,“ dodal Nečesánek.

Zdroj: Vyškovský deník
 

 

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 14

 

strany: 1 · 2 · 3 · 4

webdesign: Jaytech