Zazpívej, slavíčku / Foto: archiv DDM

28. 04. 2010 15:54

Pěvecká soutěž v DDM

Kultura - Okrskové kolo XXII. ročníku dětské soutěže ve zpěvu lidových písní Zazpívej slavíčku proběhlo v úterý 27. dubna v Domě dětí a mládeže ve Slavkově u Brna. Smyslem soutěže je podpořit zájem o interpretaci lidových písní a vyhledávat talenty. Celkem se pěvecké soutěže zúčastnilo 56 dětí základních škol. První tři v každé kategorii získali diplom, drobnou cenu a postupují do okresního finále soutěže, které proběhne v Bučovicích ve čtvrtek 13. května ve 13 hodin v sále bývalého Katolického domu.
 

 

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 2

Rusalka / Ilustr. foto z představení Státní opery v Praze

24. 04. 2010 08:50

Opera Rusalka na zámku

Kultura - Na četné dotazy ohledně připravované inscenace opery Antonína Dvořáka Rusalka, které se uskuteční v sobotu dne 3. července na nádvoří slavkovského zámku, oznamujeme, že předprodej vstupenek bude zahájen dnem 8. května na pokladně zámku.

Tvůrci a obsazení:

Dirigent Martin Peschík. Režisér Martin Otava. Obsazení: Rusalka – Jitka Burgetová (sólistka Státní opery Praha), Ježibaba – Andrea Kalivodová (sólistka Státní opery Praha), Princ – Milan Vlček (sólista Moravského divadla Olomouc), Cizí kněžna – Liana Sass, Vodník – Martin Gurbal v alternaci s Davidem Szendiuchem a další.
 

 

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 7

Dívky zpívaly známé písně světové pop music / Foto: B. Maleček

19. 04. 2010 21:28

Zpěvačky ze ZUŠ v Křižanovicích

Kultura - V sobotu 17.dubna se představila čtveřice zpěvaček ZUŠ F. France ze Slavkova na rockovém večeru v Křižanovicích. Drsné rockery rozpálily A. Francúzová, H. Patschová, J. Andrlová a V. Michálková skladbami, které většinou zaslechnete v rádiích (např. Rammstein – Ohne dich, Nightwish – Sleeping Sun, Pink – Sober atd.). Jejich provedení si s potěšením poslechli nejen četní posluchači, ale i další zúčastněné kapely, mezi nimiž vévodila skupina Doga z Karviné.
 

 

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 100

Přebal knihy

25. 03. 2010 16:05

Vychází kniha věnovaná JUDr. Václavu hraběti Kounicovi

Kultura - Matice Moravská v těchto dnech vydává knihu s názvem JUDr. Václav Kounic a jeho doba, která obsahuje zásadně rozšířené příspěvky předních českých i zahraničních historiků. Ty zazněly na stejnojmenné konferenci pořádané na slavkovském zámku na podzim roku 2008. Na téměř 360 stranách se čtenář může seznámit nejen s životem tohoto neobyčejného muže, který dal přednost české občanské společnosti před svým urozeným okolím.
 

 

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 4

Alexandra a Tamara a Bláhovy s Miroslavem Červinkou / Foto: M. Uma

19. 03. 2010 10:31

Krajské kolo soutěže ZUŠ

Kultura - Krajské kolo soutěže ZUŠ se konalo 10. března v Blansku. Naši školu reprezentovaly dva soubory. Duo zobcových fléten Tamara Bláhová a Alexandra Bláhová (učitel M. Červinka) získalo v konkurenci šesti souborů 3. místo. Duo altových fléten Kateřina Sáčková a Theresa Opletalová (učitel J. Handrla) bylo z devíti souborů oceněno čestným uznáním. Blahopřejeme žákům i jejich vyučujícím.

Martin Uma
 

 

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 0

Prof. Štědroň při přednášce / Foto: M. Uma

18. 03. 2010 09:13

Jak si princ na sebe vzal tmavý oblek…

Kultura - Je úterý 16. března 18.00 a v tanečním sále ZUŠ Františka France asi tři desítky dychtivých očí visí téměř netrpělivě na rtech štíhlého šarmantního charismatického muže, který stojí v popředí. Profesor Miloš Štědroň, známý skladatel, muzikolog mezinárodního významu, za námi opět přijel, aby místním milovníkům vážné hudby opět pomohl poodkrýt kousek nesmírného tajemství, kterým nás hudba fascinuje a přenáší do jiných světů.
 

 

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 123

Spořitelna (též záložna) – první polovina 20. stol. / Foto: archiv bmtypo

21. 02. 2010 20:08

Hledá se osobnost slavkovské kultury

Kultura - Vážení spoluobčané, kulturní komise se rozhodla vyhlásit anketu Osobnost roku 2009 ve slavkovské kultuřeZasloužilá osobnost slavkovské kultury v minulosti. S tímto nápadem přišel starosta města Ing. Ivan Charvát a naší komisi se zalíbil, takže jsme se ho ujali.

Kdo bude mít zájem zúčastnit se ankety, ať pošle svůj hlas na e-mailovou adresu Slavkovského zpravodaje info@bmtypo.cz. Do předmětu (subjektu) zprávy uveďte prosím „Anketa kultura“. Občané bez přístupu k internetu mohou své hlasy předat v obálce na podatelnu Městského úřadu na Palackého náměstí. Na obálku napíšete též „Anketa kultura.“
 

 

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 126

Klarinetové trio – K. Michálková, D. Lebeda, D. Kurdík / Foto: M. Uma

18. 02. 2010 14:32

Pořádali jsme okresní kolo soutěže ZUŠ

Kultura - I v letošním roce probíhají v celé republice soutěže ZUŠ, a to v kategoriích: komorní hra s převahou dechových nástrojů, komorní hra s převahou smyčcových nástrojů a dechové orchestry. Pořadatelem okresního kola byla naše škola. Ve středu 17. února jsme se na jeden den stali hostiteli 80 muzikantů ze Základních uměleckých škol Bučovice, Ivanovice na Hané, Rousínov, Vyškov a Slavkov u Brna, kteří se představili ve 27 souborech různého obsazení.
 

 

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 0

Foto: V. Kohoutková

25. 01. 2010 21:21

Vendulka a 11 trpaslíků

Kultura - V sobotu 23. ledna se konalo benefiční představení Farního ochotnického divadla Simsala Bim. Výtěžek z tohoto hezkého představení byl určen na konto pomoci pro postižené zemětřesením na Haiti. Zároveň se jednalo o novou premiéru pohádky Vendulka a 11 trpaslíků.
 

 

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 0

Soubor divadla

17. 01. 2010 10:56

Benefiční představení – pomoc Haiti

Kultura - Farní ochotnické divadlo Simsala Bim ze Slavkova u Brna vás zve na dvě benefiční představení, jejichž výtěžek z dobrovolného vstupného bude odeslán na konto pomoci pro postižené zemětřesením na Haiti. Jedná se o premiéru pohádky Vendulka a 11 trpaslíků, kterou hrajeme v sobotu 23. ledna v 16 hodin (reprízy viz pozvánka v příloze) a druhým představením je obnovená repríza komedie Jak se zbavit Alberta (hrajeme v neděli 31. ledna v 19 hodin).

Představení budou odehrána jako vždy v sále římskokatolické fary ve Slavkově u Brna.

Za FOD SB Ludmila Nosková


 

 

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 4

 

strany: 1 · 2 · 3 · 4 · 5

webdesign: Jaytech