Účastníci pietního aktu na slavkovském hřbitově / Foto: R. Lánský

28. 04. 2010 17:51

Pietní akt kladení věnců k 65. výročí osvobození

Společnost - V pondělí 26. dubna za hustého deště proběhl v zámeckém parku pietní akt kladení věnců k uctění památky 16 padlých sovětských vojáků při příležitosti 65. výročí osvobození Slavkova. Pietní vzpomínky se zúčastnili starosta města Ing. Ivan Charvát, místostarosta Ing. Jiří Doležel, tajemník Ing. Pavel Dvořák, Valerij Děrgačov, generální konzul Ruské federace, Nikolaj Brjakin, atašé gen. konzulátu Ruské federace v Brně, zástupci Vojenské akademie ve Vyškově, zástupci MO KSČM ve Slavkově, zástupci hasičů a další hosté. Poté se přesunuli na místní hřbitov, kde uctili památku padlých za 2. světové války.
 

 

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 1

Za kostelem / Foto: B. Maleček

22. 04. 2010 09:42

Jaro ve městě

Společnost - Letošní zima byla dlouhá. Příspěvků na téma zima jsme si proto užili dost – hromady sněhu, město pod ledem, padající laviny ze střech, náledí atd. atd. Jaro bývá (alespoň v posledních letech) podstatně kratší. Po jeho rychlém nástupu přechází do léta, takže připravit se o možnost něco o něm napsat by bylo škoda. Psát o jaru je vděčné. Člověk popisuje samé krásné věci: pučící pupeny, první květiny, zelenající se trávu, kvetoucí stromy nebo vesele cvrlikající ptáky.
 

 

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 1

V pozadí Letonice / Foto: B. Maleček

21. 04. 2010 15:52

Jarní přírodou na kole

Společnost - Jarní počasí o víkendu vylákalo lidi ven z domů a bytů do přírody. Možná, že někteří z nich si zajeli (třeba na kole) na blízké Větrníky u Letonic, které se v této době utápí ve žluti kvetoucích hlaváčků jarních (Adonis vernalis). Stejně jako loni, ani letos jsme si tento úchvatný zážitek nenechali ujít a celou rozsáhlou přírodní rezervaci jsme si prošli. Kromě již zmíněných hlaváčků kvetly i nízké kosatce a tu a tam jsme zahlédli i odkvétající koniklece nebo prvosenky.
 

 

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 0

Dokončování pokládky asfaltu / Foto: B. Maleček

20. 04. 2010 21:39

Přístupové cesty před dokončením

Společnost - Po krátké přestávce způsobené deštivými dny se opět naplno rozběhly práce na přístupových komunikacích k zámku. V současné době dlaždiči dokončují pokládku žulové dlažby na severní cestě k zámku. Zbývá dodělat jen spodní úsek přístupové cesty a terénnní úpravy. Nový chodník, který navazuje na cestu kolem kostela, bude také již brzy dokončen. Trošku se zpožďují finální práce na nádvoří, které jsou způsobeny velkou rozmanitostí a členitostí dokončovacích prací.
 

 

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 191

Bylo co nakupovat a návštěvníci odcházeli spokojeni / Foto: B. Maleček

19. 04. 2010 22:41

Zahradnická výstava přinesla jarní počasí

Společnost - Prodejní zahradnická výstava si za pár let svého konání vydobyla docela pěkné renomé. Po loňské rekordní návštěvě přijelo i letos (16. a 17. dubna) hodně vystavovatelů-prodejců, ale hlavně obrovské množství návštěvníků. Zvlášť v sobotu se mezi stánky nedalo téměř projít. Ještě ve středu a ve čtvrtek, kdy lilo jak z konve, by to málokdo předvídal.
 

 

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 2

Foto: V. Kohoutková

19. 04. 2010 11:15

Jarní dny

Společnost - Příroda se probudila ze zimního spánku. Nejdřív zlehka otevřela oči, nadechla se jarního vzduchu, nahřála se slunečními paprsky a potom začala krásnět. Povyrostla zelenající se tráva, na stromech se objevují mladé listy a květy, rozkvétají nejen zahrádky a parky, ale i celá zeleň kolem nás. Ptáci nás již od úsvitu doprovázejí svým zpěvem po celý den. Byla by škoda nezapomenout na každodenní starosti a nenasát tu krásnou jarní atmosféru, kterou nám příroda každým rokem nabízí.

A pokud přece jen usednete doma k počítači, dovoluji si Vás pozvat na malou procházku do jarem provoněného Slavkova a jeho okolí.

Věra Kohoutková
 

 

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 20

Velikonoce v mateřské škole / Foto: archiv školy

19. 04. 2010 08:26

Velikonoce v mateřské škole Zvídálek

Společnost - U nás v mateřské škole je zvykem přivítat svátky jara zdobením tříd i všech dalších prostor. Děti si povídají o starých velikonočních tradicích a symbolech, které souvisí s příchodem jara, slunce a tepla.

I děti ze třídy Broučků si při vycházkách všímaly, že se jaro již hlásí a pozorovaly probouzející se přírodu v zámeckém parku. Seznamovaly se s přípravami doma, ve školce i ve městě. Zaujaly je stroje zaměstnanců technických služeb při jarním úklidu okolí mateřské školy.
 

 

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 9

Kropáčková-Pospíšilová, ZŠ Šaratice, 1. místo / Foto: J. Blažek

16. 04. 2010 21:35

6. ročník Festivalu literatury faktu Slavkovské memento 2010

Společnost - Zámek Slavkov – Austerlitz vás i v letošním roce srdečně zve na již 6. ročník Festivalu literatury faktu – Slavkovské memento 2010 v pátek 23. dubna od 11 hodin v prostorách slavkovského zámku. Nad Festivalem převzal záštitu hejtman Jihomoravského kraje Mgr. Michal Hašek, velitel Velitelství výcviku - Vojenské akademie ve Vyškově plk. gšt. Ing. Jaromír Zůna MS.c a starosta města Slavkova u Brna Ing. Ivan Charvát.


 

 

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 1

Nejenže obě auta porušují silniční zákon, ale krají auto trčí do vozovky / Foto: B. Maleček

16. 04. 2010 16:48

Neznalost nebo bezohlednost?

Společnost - Od 1. dubna funguje nové placené parkoviště v ulici B. Němcové. I když je parkovné nízké (1. hodina 5 Kč a každá další 10 Kč), je přes den parkoviště téměř prázdné. O to větší je pak nápor na ostatní bezplatné parkování. Současně s tímto opatřením byla změněna i organizace parkování. Byla nově nalajnována parkovací místa a po okrajích přibyly žluté nepřerušované čáry.
 

 

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 118

A. Slezáková předává obraz M. Kubišové / Foto: B. Maleček

14. 04. 2010 18:22

Příběh obrazu

Společnost - Nejen lidé, ale i obrazy mohou mít své příběhy. Jeden takový se vám pokusím přiblížit.

Tento příběh začíná již v roce 1967. Tehdy jedenáctiletá Alena Slezáková (v té době Zahradníková) napsala své oblíbené zpěvačce Martě Kubišové dopis do divadla Rokoko s prosbou o autogram. Marta Kubišová jí poslala svou fotku i s podpisem (viz foto).

Když v roce 1972 skládala Alena zkoušky na uměleckou průmyslovku, jako ukázku své práce použila portrét právě své milované Marty Kubišové. V době jejího zákazu to byl husarský a odvážný kousek!
 

 

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 188

 

strany: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 >>

webdesign: Jaytech