Ze závodů 24. a 25. dubna / Foto: archiv RC

27. 04. 2010 22:54

Mistrovství republiky modelů aut

Sport - 1. závod MČR 2010 on-road velkých měřítek

Sezona Mistrovství České republiky „silničních“ velkých měřítek 2010 odstartovala o víkendu 24. a 25. dubna, kde jinde než ve Slavkově. Na startu se sice nesešly zástupy jezdců, nicméně závody se vydařily. Sobotní klání kategorie 1:5 Eko vyhrál jak v seniorech tak celkově Jirka Tlustý, v po roce navrátivší se kategorii Formule 1 byl nejrychleší Martin Bayer.

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 1

Utkání Slavkov–Břeclav / Foto: B. Maleček

24. 04. 2010 20:34

Slavkov pokračuje ve vítězném tažení

Sport - Slavkov–MSK Břeclav B 2:1 (1:1)

Utkání dvou sousedních celků z tabulky začalo smutně minutou ticha. Ráno před zápasem toziž zemřel bývalý předseda klubu pan Alois Kučera. Domácí hráči se na hřišti nestačili rozkoukat a už prohrávali. Ve 2. min. odcentrovali před branku a zcela volný Herman pohodlně hlavou otevřel skóre - 0:1.V 10. min. zahrával Opletal rohový kop, ve vápně našel Raušera a jeho střelu na branku dorazil do sítě Holásek - 1:1.

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 10

Slavkovské gymnastky / Foto: archiv ZŠ Komenského

21. 04. 2010 11:08

Úspěch gymnastek v Liberci

Sport - O víkendu 10. a 11. dubna se gymnastky ze ZŠ Komenského ve složení Aneta Macharová, Kristýna Borovská, Natálie Hudcová a Eva Šimoníková zúčastnily po vítězství v krajském kole republikového finále Poháru Asociace školních sportovních klubů ČR ve sportovní gymnastice. Tato soutěž se konala v nejkrásnější gymnastické hale v ČR v Tipsport aréně v Liberci. Ve velmi silné konkurenci se naše reprezentantky neztratily. Přestože byly nejmladší účastnice soutěže, vybojovaly krásné čtvrté místo. Děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a přejeme mnoho dalších úspěchů.

R. Macharová

21. 04. 2010 10:32

Konec florbalové sezony

Sport - O uplynulém víkendu (17. dubna) sehráli florbalisté FBC Sokol Slavkov ve sportovní hale v Pohořelicích poslední kolo Jihomoravského přeboru mužů – divize B. Slavkov nastupoval do posledních dvou utkání sezony značně oslaben o hráče základní sestavy. Tým doplněný o dorostence narazil na VSK MZLU Brno a FBK Panthers Ratíškovice B.

V prvním utkání byl soupeřem VSK MZLU Brno. Po povedeném začátku, kdy Slavkov držel nadějný výsledek 1:1, se ve druhé a třetí třetině projevila nekompletnost týmu a Brňané jasně lepším výkonem smetli naděje Sokola na dobrý výsledek. V konečné účtování nabral výsledek podobu 7:1 pro vysokoškoláky z Brna.

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 172

Utkání žáků Slavkov–Letovice / Foto: B. Maleček

19. 04. 2010 16:33

Žáci smolně prohráli s Letovicemi

Sport - SK Slavkov–AFK Letovice 3:5 (3:4)

Začátek utkání nám opět nevyšel, ale naštěstí jsme brzy odpověděli gólem Kohoutka. Poté se hra přelévala, ale po zbytečné hrubce v obraně jsme opět prohrávali. Po deseti minutách Švaříček odcentroval a Smetana míč dotlačil za brankovou čáru. Další nedůslednost v osobním souboji při rohu a prohráváme 2:3. Ale naše odpověď byla rychlá, faul před vápnem zužitkoval Ondruška a krásným přímákem srovnává. Chyby v obraně ale dovolily opět soupeři rychle odpovědět 3:4.

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 16

Veselí–Slavkov / Foto: J. Andrla

18. 04. 2010 21:47

Slavkov veze tři body z Veselí

Sport - FC Veselí–Slavkov 2:5 (0:1)

Utkání probíhalo ve vyském tempu nahoru dolů,a muselo se divákům líbit. Hrál se útočný fotbal, kde obě obrany byly pod tlakem a chybovaly. Už ve 13. minutě byl hostující Holásek ve vyložené šanci, když přehodil vybíhajícího Tomečka, jehož zaskočil na brankové čáře Hájek a míč poslal do bezpečí od branky.Ve 22. po rozehrání trestného kopu trefil Raušer tyčku, k odraženému míči se dostal Opletal, který dal úvodní branku Slavkova - 0:1.

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 4

Souboj o vysoký míč / Foto: B. Maleček

10. 04. 2010 18:49

V derby zvítězil Slavkov

Sport - Slavkov–Bučovice 4:3 (2:0)

V sobotním derby (10. 4.) hostili hráči slavkovského áčka na svém hřišti Bučovice. V prvním poločase byl Slavkov zcela jasně lepším mužstvem, svou převahu potvrdil dvěma navlas stejnýmy brankamy. Ve 14. min. odcentroval Opletal a Matocha střelou k tyči otevírá skóre 1:0. V 35. min. opět Opletal centruje, tentokrát míč do branky doráží Žižlavský na 2:0. Ve 39. min. se vytáhl brankář Hanák, když bravurně vyrazil trestný kop Hráčka.

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 17

Ilustrační foto z minulého zápasu

05. 04. 2010 16:16

Vysoká prohra fotbalistů

Sport - Mikulov–Slavkov 5:1 (2:0)

Z různých důvodů přijel v neděli 4. dubna k dalšímu utkání I.A třídy skupiny B v kopané Slavkov do Mikulova bez šesti stabilních hráčů. Sestava se musela zcela přeskupit.

Ve 24. min. pronikl Holec do otevřené obrany a střelou po zemi otevřel skore utkání 1:0. Za deset minut prošel Žárský obranou Slavkova jako nůž máslem a prostřelit brankáře už nebyl problém 2:0.Těsně před koncem poločasu vystřelil Holásek jen do rukou bránkeře Špalka.

Fotbalové utkání ve Slavkově/ Foto: B. Maleček

29. 03. 2010 10:58

Na úvod remíza

Sport - 15. kolem začala o uplynulém víkendu jarní část fotbalové sezony. V sobotu 27. března se utkal náš tým na domácí půdě s Bzencem a se svým soupeřem se rozešel smírně 2:2. V tabulce je Slavkov na 7. místě a v příštím kole v sobotu 3. dubna zajíždí do Mikulova, kde ho čeká soused v tabulce – mužstvo FC Pálava Mikulov.

Zobrazit článek diskuse diskuse | počet příspěvků: 230

23. 03. 2010 20:45

Dvě prohry florbalistů Slavkova

Sport - Uplynulý víkend (21. března) sehrál FBC Sokol Slavkov v Pohořelicích další mistrovské utkání. Na Slavkov čekali soupeři ze třetího a šestého místa aktuální tabulky. Pro hráče FBC bylo nutností získat body, aby udrželi naději na dobré umístění v konečném hodnocení.

V prvním utkání byl soupeřem FBC Valtice. Utkání lépe odstartovalo pro hráče Slavkova. Sokol měl mírnou převahu, kterou přetavil ve vedoucí branku. Soupeř však do konce první třetiny vyrovnal. V dalším průběhu utkání byla hra vyrovnaná. Valtice přidaly v průběhu utkání ještě jednu branku a vyhrály 2:1.

strany: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10

webdesign: Jaytech